Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

GRY WOJENNE. PATTON, MONTY I ROMMEL

Kod produktu: 74568
GRY WOJENNE. PATTON, MONTY I ROMMEL
Tytuł: GRY WOJENNE. PATTON, MONTY I ROMMEL
Autor: TERRY BRIGHTON
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2011
Format książki: 230 x 160 mm
Ilość stron: 382
ISBN: 9788324014842
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 230 pkt.
Cena: 23,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Zaskakująca biografia porównawcza trzech najwybitniejszych dowódców drugiej wojny światowej.
Podczas drugiej wojny światowej armie amerykańska, brytyjska i niemiecka wydały po jednym dowódcy wojsk lądowych, z których każdy wybijał się spośród pozostałych najwyższych rangą oficerów w swojej nacji. George Patton, Bernard Montgomery i Erwin Rommel odnosili efektowne zwycięstwa i nie mniej spektakularne porażki. Cieszyli się wielkim autorytetem wśród swych żołnierzy oraz opinią najwybitniejszych strategów.

W toczących się między nimi bitwach w Afryce Północnej, na Sycylii, we Włoszech i w Normandii udział brały setki tysięcy żołnierzy. Jednak każde z tych starć było także bezpośrednim pojedynkiem umiejętności i ambicji dowódców.

Terry Brighton po raz pierwszy w literaturze wprowadza wszystkich trzech generałów na jeden ring. Pozwala im na trójstronną wymianę ciosów i wykazanie się militarnym geniuszem. Pokazując ich ludzkie słabości i wrzucając w wir politycznych wydarzeń, kreśli relacje łączące dwóch arcywrogów: Rommla i Monty’ego, oraz współzawodnictwo między tym ostatnim a Pattonem.