Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

CAŁUJĘ RĄCZKI, DO NÓŻEK UPADAM. MOJA OPOWIEŚĆ O GALICYJSKICH KREWNYCH

Kod produktu: M5749
CAŁUJĘ RĄCZKI, DO NÓŻEK UPADAM. MOJA OPOWIEŚĆ O GALICYJSKICH KREWNYCH
Tytuł: CAŁUJĘ RĄCZKI, DO NÓŻEK UPADAM. MOJA OPOWIEŚĆ O GALICYJSKICH KREWNYCH
Autor: KATARZYNA EWA KOZUBSKA
Wydawnictwo: LTW
Rok wydania: 2021
Format książki: 210 x 150 mm
Ilość stron: 392
ISBN: 9788375656916
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 170 pkt.
Cena: 17,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Intrygujące opowieści, które na pewno rozbudzą Twoją ciekawość. Poznaj je i dowiedz się więcej na temat krewnych autorki oraz ich zwyczajów.

 
"Całuję rączki, do nóżek upadam. Moja opowieść o galicyjskich krewnych" to książka stanowiąca specyficzny rodzaj sagi rodzinnej. Przygotowała ją Ewa Kozubska, przysłuchując się pilnie opowieściom dotyczącym jej krewnym. Większość z nich wyniosła z domu dziadków, kiedy bywała u nich na niedzielnych obiadach.
 
W książce pojawiają się więc rozmaite postaci, które niegdyś mieszkały na Kresach Wschodnich, w Sieprawiu, Krakowie, Wieliczce, a także Muszynie i Bieczu. Obrazowe opisy sprawią, że czytelnik zanurzy się w tamtejszą rzeczywistość, pozna bliżej ciekawe osobistości i zrozumie, jak wyglądało życie w Galicji.
 
Katarzyna Ewa Kozubska to pisarka specjalizująca się w literaturze dziecięcej. Popularność przyniosły jej książki z cyklu opowiadającego o Myszce Chrapiszce. Znalazły się wśród nich "Myszka Chrapiszka", "Myszka Chrapiszka i Tarapatka" oraz "Myszka Trapiszka i Dom pod Kocią Łapką".
 
Opowieści te skupiają się na rodzinie myszek, które mieszkają w starym kredensie pewnego domu. Miejsce to należy do pary nieco roztargnionych dziwaków, którzy nigdy nie robili zwierzątkom krzywdy, dlatego też mogły sobie one żyć spokojnie w swoim małym świecie. Niestety z czasem do domu zawitał kot i cała rodzina znalazła się w niebezpieczeństwie. Naprzeciw problemom wyszła jednak najmłodsza z mysich córek, o której traktuje pierwsza z książeczek.