Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

MIZOGINIA

Kod produktu: 77642
MIZOGINIA
Tytuł: MIZOGINIA
Autor: DAVID D. GILMORE
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2003
Format książki: 205 x 145 mm
Ilość stron: 366
ISBN: 83-08-03397-0
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 330 pkt.
Cena: 33,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Skąd bierze się negatywne nastawienie do kobiet?
Dlaczego drażnią i irytują?
Z jakiego powodu są nienawidzone?
Kiedy budzą strach i odrazę?
Dlaczego wywołują męki, frustrację i wściekłość?

David D. Gilmore odpowiada na powyższe pytania. Prowadzi czytelnika przez różne regiony świata, epoki, kultury i religie - opisuje obyczaje, interpretuje okoliczności, odkrywa własne emocje.

"Uważam się za człowieka światłego i tolerancyjnego i żywię szczerą sympatię do kobiet jako przyjaciółek, kochanek, koleżanek, współpracowniczek oraz oczywiście istot będących ucieleśnieniem piękna.

Jednakże od czasu do czasu odnajduję w sobie negatywne porywy: rozdrażnienie, skłonność do zwalania wszystkiego na kobiety, atawistyczne impulsy (zazwyczaj erotyczne), frustracje spowodowane nieudanymi próbami porozumienia, złość z powodu naturalnych różnic.

Większość mężczyzn, których stać na uczciwość wobec samych siebie, przyzna się do takich nieżyczliwych uczuć, bez względu na to, jak trudno je pogodzić z wizerunkiem własnym jako istoty światłej. I niniejsza książka pewnie jest taką próbą przezwyciężenia samczej niewrażliwości na punkcie relacji z kobietami, choć jej napisanie miało też niejako sprzyjać doskonaleniu samego siebie".