Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

GŁOS LEMA

Kod produktu: M0644
GŁOS LEMA
Tytuł: GŁOS LEMA
Autor: PRACA ZBIOROWA
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2011
Format książki: 195 x 125 mm
Ilość stron: 552
ISBN: 9788361187325
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 250 pkt.
Cena: 25,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Dla pokoleń czytelników był Mistrzem, dla pokoleń autorów wzorem. Zmarły przed pięcioma laty pisarz i filozof, Stanisław Lem, w tym roku obchodziłby 90. rocznicę urodzin. Ten zbiór powstał po to, żeby go uhonorować.
Sztuczne inteligencje, wirtualne światy, androidy zastępujące człowieka. Fabuły, których areną jest cały Wszechświat. Obce planety, na których odkryto ślady życia. I kosmos, niezbadany i niebezpieczny, wciąż na wyciągnięcie ręki.
„Żadna dobra książka nie przejdzie nieukarana, a każdy gest artystyczny jest zarazem przedmiotem gry rynkowej. I jak w przypadku wielu podobnych przedsięwzięć, także inicjatorom antologii opowiadań inspirowanych twórczością Stanisława Lema łatwo przypisać niskie intencje: że oto wykorzystują znane nazwisko dla darmowej reklamy, by przebić się z tytułem marketingowo.

W istocie zaś mamy tu do czynienia z próbą niemalże heroiczną. Bo, po pierwsze, czy Głos Lema rzeczywiście wykorzystuje znaną markę – czy też raczej stara się ją dopiero stworzyć, odtworzyć?” --Jacek Dukaj, ze Wstępu