Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

OCALIĆ JEŃCÓW. TAJNA MISJA AMERYKAŃSKIEGO PILOTA W OKUPOWANEJ PRZEZ SOWIETÓW POLSCE.

Kod produktu: Z0116
OCALIĆ JEŃCÓW. TAJNA MISJA AMERYKAŃSKIEGO PILOTA W OKUPOWANEJ PRZEZ SOWIETÓW POLSCE.
Tytuł: OCALIĆ JEŃCÓW. TAJNA MISJA AMERYKAŃSKIEGO PILOTA W OKUPOWANEJ PRZEZ SOWIETÓW POLSCE.
Autor: LEE RTRIMBLE I JEREMY DRONFIELD
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2016
Format książki: 230 x 160 mm
Ilość stron: 366
ISBN: 978-83-7818-862-9
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Obwoluta: bardzo dobry
Punkty rabatowe: 200 pkt.
Cena: 20,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

"Jeden zwykły człowiek. Jedna niezwykła misja. Tysiące istnień na szali."

 W miarę jak Armia Czerwona wypierała Niemców z Polski, wyzwalano kolejne niemieckie obozy. Byli jeńcy wojenni i robotnicy przymusowi z krajów alianckich zostali jednak pozostawieni samym sobie. Sowieci uważali ich za tchórzy, potencjalnych szpiegów lub członków antykomunistycznego podziemia.

 Stany Zjednoczone oferowały Rosjanom pomoc w opiece nad byłymi jeńcami, ale spotykały się z odmową. Gdy relacje między sojusznikami stały się napięte, Amerykanie opracowali plan misji ratunkowej. Amerykański wywiad postanowił wykorzystać stacjonującą na Ukrainie jednostkę Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych, która miała się stać podstawą i przykrywką dla tajnej operacji. Jej wykonanie powierzono kapitanowi Robertowi M. Trimble'owi, weteranowi 8. Armii Powietrznej.

"Ocalić jeńców" to zapis dramatycznej, nierównej walki o wielką stawkę. Zmagań samotnego człowieka z wielkim reżimem i jego tajną policją, ale też z własnymi bolesnymi przeżyciami i przerażeniem okrucieństwem wojny. Zmagań, które wymagały sprytu, odwagi i determinacji, przede wszystkim jednak odwołania się do tego, co najważniejsze w człowieku. By inni mogli przeżyć i by świat był choć odrobinę lepszy. Po prostu.

 "»Ocalić jeńców« jest błyskotliwie napisaną, niezwalniającą tempa opowieścią o nadzwyczajnym mężczyźnie. Oszukany przez przełożonych, znalazł się w miejscu, gdzie zewsząd czyhały na niego niebezpieczeństwa, a życie ludzkie było nic niewarte. Znajdując w sobie odwagę, o którą sam siebie nie podejrzewał, podjął się jednak zadania. To trzymająca w napięciu, zawierająca wiele nieznanych dotąd informacji, ale też głęboko poruszająca i naprawdę inspirująca książka."

Susan Ottaway, autorka książki "Sisters, Secrets and Sacrifice".