Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

STAR CARRIER - TOM III - OSOBLIWOŚĆ

Kod produktu: K5921
STAR CARRIER - TOM III - OSOBLIWOŚĆ
Tytuł: STAR CARRIER - TOM III - OSOBLIWOŚĆ
Autor: IAN DOUGLAS
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2013
Format książki: 195 x 125 mm
Ilość stron: 460
ISBN: 9788364030192
Okładka: miękka

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Carl von Clausewitz w swoim słynnym dziele „O wojnie” napisał: „Bitwa jest krwawym i niszczącym zmierzeniem się sił fizycznych i moralnych”. Lecz jak walczyć z wrogiem, o którego sile nie mamy wielkiego pojęcia, a już o wyznawanych przezeń normach moralnych nie wiemy właściwie nic? Przed takimi dylematami staje admirał Koenig, dowódca Lotniskowcowej Grupy Bojowej „Ameryka”. Wiedząc, że trzeba podjąć walkę, przenieść ją na teren przeciwnika, nie ma pojęcia, z kim tak naprawdę przyszło się zmierzyć.

 
Wspomniany Clausewitz stwierdził również: „W strategii wszystko jest proste, lecz nie jest łatwe”. Trudno o lepsze podsumowanie sytuacji admirała Koeniga oraz straceńców, którzy wbrew woli ziemskiego rządu przyłączyli się do jego misji. Wiedzą, co należy uczynić, ale nie potrafią przewidzieć, czy uda się dopiąć swego, a przede wszystkim – jakie skutki dla nich samych i dla ludzkości przyniosą ich działania.
 
Wyborne – jak zawsze u Iana Douglasa – sceny gwiezdnych zmagań stanowią świetne tło dla ukazania gry, jaką musi podjąć ludzkość w starciu z niewyobrażalną potęgą tajemniczej cywilizacji. W walce z wrogiem, którego możliwości technologiczne zdają się graniczyć z magią. Polityka miesza się tutaj z wojną, a heroizm nie jest niczym wyjątkowym, lecz staje się sposobem życia.
 
O cyklu Douglasa można powiedzieć z całą odpowiedzialnością: im dalej, tym lepiej.