Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

TRAGICZNE DECYZJE - JAK WYWOŁYWANO POWSTANIE WARSZAWSKIE?

Kod produktu: 84420
TRAGICZNE DECYZJE - JAK WYWOŁYWANO POWSTANIE WARSZAWSKIE?
Tytuł: TRAGICZNE DECYZJE - JAK WYWOŁYWANO POWSTANIE WARSZAWSKIE?
Autor: HENRYK ZAMOJSKI
Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2013
Format książki: 215 x 150 mm
Ilość stron: 270
ISBN: 978-83-11-13367-9
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 150 pkt.
Cena: 15,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Dlaczego podjęto tak tragiczną w skutkach decyzję, kiedy sytuacja na froncie warszawskim stawała się coraz bardziej skomplikowana?

Dlaczego po podjęciu decyzji nie poczyniono niezbędnych starań, by wzmocnić Okręg Warszawski i lepiej przygotować go do walki?

Dlaczego władze emigracyjne do ostatniej chwili nie podjęły jednoznacznej decyzji, starając się w wyniku różnych wybiegów pozostawić ją krajowi, gdzie nie znano realiów polityki międzynarodowej?

Dlaczego nie poinformowano kraju, że nie będzie obiecanej pomocy ze strony aliantów zachodnich, o czym doskonale wiedziano w Londynie?

Z tak postawionych dramatycznych pytań wynika potrzeba odtworzenia przebiegu narad, konferencji i innych wydarzeń, które zaszły w czerwcu i lipcu 1944 r., to jest w okresie bezpośrednio poprzedzającym powstanie. Rekonstrukcja przebiegu owych wydarzeń oraz okoliczności im towarzyszących, zarówno w sferze działalności politycznej, jak i wojskowe,j pozwala na lepsze zrozumienie niejasnych niekiedy kwestii związanych z genezą powstania.

Seria: Biblioteka II wojny światowej. Tom 3