Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

ODRĘBNOŚĆ DIAGNOSTYKI I LECZENIA NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO W ZALEŻNOŚCI...

Kod produktu: K5036
ODRĘBNOŚĆ DIAGNOSTYKI I LECZENIA NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO W ZALEŻNOŚCI...
Tytuł: ODRĘBNOŚĆ DIAGNOSTYKI I LECZENIA NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO W ZALEŻNOŚCI...
Autor: ANDRZEJ JANUSZEWICZ, ALEKSANDER PREJBISZ
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2018
Format książki: 195 x 125 mm
Ilość stron: 253
ISBN: 9788374305570
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 160 pkt.
Cena: 16,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Odrębności diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego w zależności od stanów i chorób współistniejących.

Główny cel oddawanej do rąk Czytelnika monografii stanowi podkreślenie odrębności diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego współistniejącego z rożnymi stanami i chorobami. Przedstawiono m.in. postępowanie z chorym na nadciśnienie tętnicze współistniejące z cukrzycą, chorobą wieńcową oraz wybranymi wtórnymi postaciami nadciśnienia tętniczego. Zwrócono ponadto uwagę na sytuacje związane z izolowanym skurczowym nadciśnieniem tętniczym u młodzieży i młodych dorosłych, jak również na wymagające szybkich decyzji w rozwijającym się przełomie nadciśnieniowym. 

Omawiając terapię nadciśnienia tętniczego, oparto się na współczesnych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego przedstawiających obowiązujące zasady postępowania w rożnych stopniach zaawansowania nadciśnienia tętniczego i sytuacjach klinicznych. 

Przygotowując książkę, Autorzy z jednej strony brali pod uwagę ewolucję i te kierunki badań klinicznych, które w największym stopniu zadecydowały o nowoczesnym podejściu do chorego na nadciśnienie tętnicze. Z drugiej - dołożono wszelkich starań, aby nadać monografii jak najbardziej praktyczny charakter, tzn. zachowano zwięzły charakter książki, a wiele ważnych informacji pomocnych w podejmowaniu konkretnych decyzji terapeutycznych przedstawiono graficznie w postaci tabel i rycin.