Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

WIELKA DEFORMACJA CZYLI JAK SKORUMPOWANO AMERYKAŃSKI KAPITALIZM

Kod produktu: F9875
WIELKA DEFORMACJA CZYLI JAK SKORUMPOWANO AMERYKAŃSKI KAPITALIZM
Tytuł: WIELKA DEFORMACJA CZYLI JAK SKORUMPOWANO AMERYKAŃSKI KAPITALIZM
Autor: DAVID A. STOCKMAN
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2014
Format książki: 235 x 165 mm
Ilość stron: 786
ISBN: 9788364599040
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 730 pkt.
Cena: 73,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Jest to prawdziwe dzieło. Nie tylko jak chodzi o objętość , ale przede wszystkim  we względu na rangę tematu, a także wiedzę, odwagę i wyjątkowość autora. Zacznijmy od tego ostatniego elementu, to wiele wyjaśnia.

David Stockman (ur. 1946) jest wybitnym ekonomistą amerykańskim, byłym ministrem ds. budżetu w rządzie Ronalda Reagana. Po odejściu z aktywnej polityki Stockman przez wiele lat pracował na Wall Street, będąc ekspertem/partnerem dużych firm inwestycyjnych: Salomon Brothers oraz Blackstone Group. Od roku 2003 do 2013 pełnił funkcję prezesa  firmy Collins and Aikman, dużego producenta części samochodowych z Detroit. Stockman należy do najbardziej znanych postaci gospodarczych i politycznych w USA. Uważany jest też za czołowego przedstawiciela Partii Republikańskiej.
W 2013 roku ukazała się na rynku USA jego monumentalne dzieło, właśnie `Wielka deformacja`.  Jest to książka ilustrująca przyczyny obecnego załamania gospodarki amerykańskiej po 2007 roku, a także skutki kryzysu światowych finansów, jaki po tym nastąpił. Książka krytykuje politykę finansową USA, w szczególności manipulacje monetarne FED oraz sektora bankowego, a także przedstawia mechanizm korupcji politycznej i jego wpływ na obecne trudności gospodarcze USA i na świecie. Od pierwszej chwili  stała się ona bestsellerem. A przy tym także swoistą biblią deformacji wolnego rynku i przestrogą dla innych krajów, które podążają amerykańską drogą. Mam na myśli Japonię, a ostatnio także Unię Europejską. Z tego właśnie względu dzieło Stockmana stało się bardzo aktualne także w naszym obszarze gospodarczym.
O randze książki świadczą recenzje, jakie na temat `Wielkiej deformacji` ukazały się w amerykańskich mediach. Oto fragmenty kilku z nich:
Na łamach wpływowego Huff Post Books Michael Levin nazwał Wielką Deformację `najważniejszą książką na temat gospodarki amerykańskiej i globalnej opublikowaną w okresie ostatnich 50 lat`, dodając przy tym, że powinna się ona stać `lekturą obowiązkową`, której znajomość `powinna być  warunkiem dopuszczenia do głosowania`.
1. Washington Post nazywa Stockmana `seryjnym apostatą` Ameryki, nie ma jednak wątpliwości, że to co napisał, w swojej diagnozie stanu kraju, stanowi wyśmienite podsumowanie `tych wszystkich obciążeń `naszych dzieci i wnuków` przed którymi ostrzegały nas poprzednie generacje`.
2. Lew Rockwell, spiritus movens amerykańskiego odłamu Szkoły Austriackiej, określił pracę Stockmana mianem `książki, na którą wszyscy czekaliśmy i za napisanie której wszyscy mamy u Davida Stockmana wielki dług.`
3. Największym komplementami obdarzył Wielką Deformację wpływowy portal `Mergers & Inquisitions`, który w tytule recenzji, książki napisanej przez b. szefa Biura Zarządzania i Budżetu (OMB) w rządzie Reagana, postawił tezę że Wielka Deformacja to `najważniejsza książka z teorii ekonomii od czasu `Bogactwa Narodów` Adama Smitha.`
Życzymy fascynującej lektury. A gdyby ktoś z PT Czytelników chciał uzupełnić swą wiedzę o teorię tzw. szkoły austriackiej oferujemy całą gamę książek, która  - podobnie jak Wielka deformacja -  pomoże nie tylko w zrozumieniu współczesnej ekonomii i wynaturzeń jej towarzyszących, lecz także, a może przede wszystkim, w zrozumienia życia w jego materialnej sferze.