Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

TAJEMNE SERCE ZEGARA

Kod produktu: G0039
TAJEMNE SERCE ZEGARA
Tytuł: TAJEMNE SERCE ZEGARA
Autor: ELIAS CANETTI
Wydawnictwo: INNE
Rok wydania: 2007
Format książki: 205 x 130 mm
Ilość stron: 164
ISBN: 9788386872893
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Uwagi: minimalne pęknięcie górnej krawędzi grzbietu
Punkty rabatowe: 650 pkt.
Cena: 65,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Po co nam wolność? Czy możemy przemilczeć Boga? Jesteśmy tokarzami wątpliwości? Wymierające słowa, katastrofa myślenia, przestrogi kassandryczne. Niezwykły diariusz intelektualny Eliasa Canettiego, który podąża za najznamienitszymi mistrzami myślenia zwięzłego, pisania aforystycznego: Montaigne’m, Schopenhauerem, Lichtenbergiem, Wittgensteinem, ale także Czuang-tse czy Jacobem Burckhardtem.

Canetti przestrzega przed ludzką masą, przed jej bezmyślnością, zmusza do samotnego trudu zrozumienia, każe nam stanąć świadomie wobec śmierci. Zachęca do myślenia “poczynającego się od tysiąca punktów, nie od jednego”. Każe zabierać głos, ale równocześnie doceniać wagę milczenia. Stawia nas przed wyborem: Pisać sztyletem czy oddechem? Zbliża nas do tajemnicy, zaprasza w podróż poszukującą “Nikomu nieznanego tajemnego serca zegara”.

“Jak mogę się nudzić, dopóki znam słowa?” - zapytuje Canetti samego siebie. A my wraz z odczytaniem każdej kolejnej karty “Tajemnego serca zegara” rozumiemy go co raz lepiej. I milczymy, zaproszeni tą lekturą do myślenia. Do zastanowienia się, jak można myśleć.