Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

TEREN PRYWATNY

Kod produktu: 30753
TEREN PRYWATNY
Tytuł: TEREN PRYWATNY
Autor: BARBARA KOSMOWSKA
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2002
Format książki: 180 x 125 mm
Ilość stron: 222
ISBN: 83-7298-142-6
Okładka: miękka
Stan ogólny:

bardzo dobry

Uwagi: drobne otarcia brzegów
Punkty rabatowe: 110 pkt.
Cena: 11,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

Powieść - laureatka konkursu ogłoszonego przez wydawnictwo Zysk i S-ka - opisuje historię życia czterdziestokilkuletniej kobiety, która postanowiła radykalnie zmienić życie.
Jest to bardzo wnikliwy opis jej przemian psychicznych, ale także błyskotliwe studium tego, co można by nazwać archetypem kobiecości. Nieprzypadkowo główna bohaterka Terenu prywatnego rozpoczyna studia z psychologii jungowskiej - próbuje zrozumieć psychikę męża, u którego odkrywa obraz puer aeternus, czyli Wiecznego Młodzieńca, a u siebie i otaczających ją kobiet różnorodne oblicza kobiecości.
Teren prywatny, choć opowiedziany z uśmiechem i dystansem, nie jest banalnym gruntem, na którym rozgrywają się sceny z codzienności. Jest teatrem, a może ... baletem życia. Powieść opowiada o procesie dojrzewania głównej bohaterki, Wandy, wymagającym od wrażliwej czterdziestolatki cierpliwego przetwarzania własnego bólu. Podstawowym elementem tego procesu jest odkrywanie. Najpierw samej siebie, potem świata, tego bliskiego - rodziny, i dalszego - wychodzącego poza umowną granicę prywatności. Sukces Wandy polega na odejściu od narzuconych stereotypów. Niezdarna nauka chodzenia Wandy po terenie prywatnym przeistacza się w taniec, w którym życie jest choreografem, a ona tancerką. Odnajdująca się i coraz pewniejsza siebie bohaterka nie wie wprawdzie, co choreograf wymyśli, ale potrafi zatańczyć już każdą rolę.