Proszę czekać - trwa ładowanie treści

Antykwariat fantastyka literatura piękna

ŻYCIE PRYWATNE OJCA ŚWIĘTEGO

Kod produktu: 91087
ŻYCIE PRYWATNE OJCA ŚWIĘTEGO
Tytuł: ŻYCIE PRYWATNE OJCA ŚWIĘTEGO
Autor: CAROLINE PIGOZZI
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2000
Format książki: 205 x 145 mm
Ilość stron: 160
ISBN: 83-7255-820-5
Okładka: twarda
Stan ogólny:

bardzo dobry

Punkty rabatowe: 140 pkt.
Cena: 14,00 zł

Poleć znajomemu poleć
Zadaj pytanie sprzedawcy pytanie

Opis książki

 Pięć lat temu autorka tej książki postawiła przed sobą cel: uzyskać dostęp do prywatnych apartamentów Ojca Świętego, przywilej spotykania go i rozmowy. Z uporem i cierpliwością forsowała "spiżową bramę" zakazów i tajemnic tego najmniejszego państwa na świecie, aż w końcu, zaakceptowana przez najbliższe otoczenie Papieża i niego samego, nawiązała nić porozumienia z najbardziej tajemniczym i najlepiej chronionym na Ziemi człowiekiem.

 
W wyniku rozmów powstała fascynująca książka, z której dowiadujemy się, jak żyje Jan Paweł II, jak wyglądają jego dni, kim są odwiedzający go ludzie, jacy są ci, których nazywa przyaciółmi. Jan Paweł II odmienił życie Watykanu w takim stopniu, jak przekształcił ustanowione przez swoich poprzedników na Stolicy Piotrowej relacje między papieżem a katolikami, papieżem a przywódcami państw, papieżem a telewizją.
 
Caroline Pigozzi rozmawiała z papieskimi doradcami, była na pokładach samolotów, którymi Ojciec Święty udawał się w swoje kolejne podróże, spotykała się z ludźmi, którzy czuwają nad wizerunkiem Papieża.
W Polsce rozmawiała z jego przyjaciółmi z lat nauki w seminarium, pojechała też w góry, aby odwiedzić miejsca, gdzie Jan Paweł II lubił spędzać wolne chwile.
 
Nic nie umknęło jej bacznemu spojrzeniu. Dzięki niej czytelnik ma szansę znaleźć się tam, gdzie jego noga nigdy by nie postała: w prywatnym świecie Jana Pawła II.